Aşk Duası

191
Ask Duasi min
Aşk Duası

İnsanlığın var olduğu ilk günden beri aşk duygusu insanların en temel duyguları içerisinde yer almakta olup sevmek ve sevilmek ihtiyaç hali olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişiler aşklarını her zaman karşılık bulmak isterler ve sevdikleri kişilerin de kendilerine aynı duyguları ile sevmelerini beklerler. Ancak bazen insanların bekledikleri gibi gelişmekte olan bu duygu çoğu zaman karşılıksız kalabilmekte ve kişilerin mutsuz ve hüzünlü olmalarına neden olmaktadır.

MEDYUM YORUMLARINI OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

Özellikle olumsuz duygulardan bir tanesi kişilerin duygularına karşılık bulamaması olup bu durumda kişilerin bazı çareler aramalarına onları yöneltmektedir. aşklarına karşılık bulamayan kişilerin bu durumdan kurtulmaları için en çok yöneldikleri çare ise aşk duası olmaktadır. İslami şartlara uygun şekilde edilen aşk duası ile kişiler sevdiklerine ve istedikleri aşka ulaşabilmektedir.

Bunca yıl insanlar tarafından edilen aşk duaları sayesinde kişiler beklentilerine ulaşabilir olmuş ve bu dualar günümüze kadar değişiklik göstererek ulaşmıştır. Günümüzde uygulanmakta olan birçok farklı aşk duası yöntemi bulunmakta olup kişiler sevdikleri kişilere kavuşmak onlar ile aile kurmak için bu duaları internet üzerinden araştırmaktadır.

Aşk Duası Nedir?

Aşk duası nedir? Sorusu genellikle aşklarına karşılık bulamayan kişiler tarafından sıkça araştırılan dualar arasında yer alıp insanların var olduğu günden beri aradıkları aşkı ve hedefledikleri mutlu yuvayı onlara sağlayan tanrıya ulaşmak için kullandıkları iletişim araçları olarak kabul edilmektedir.

İyi niyet ile edilmiş aşk duaları kişilerin isteklerini Allah’a ulaştırmakta olup Allah’ın takdiri sonrası kabul edildiğinde olumlu olarak sonuçlanmaktadır.

Bazen insanlar hoşlandıkları ve aşk duygusu besledikleri kişilere karşı ne kadar iyi davranırlarsa davransınlar ne kadar çaba gösterirlerse göstersinler aynı hisler ile karşılık bulamayabilirler. Bu durumda kişiler aşk duası sayesinde bekledikleri aşka ulaşabilirler.

Aşk duası iki insanın birbirleriyle aynı aşk duygusunu paylaşmaları ve mutlu bir hayat sürmeleri için edilen bir dua çeşididir. İslam dininde çıkmaza giren kişiler veya ellerinden herhangi bir çare gelmeyen kişiler çareyi kuran içerisinde yer alan dualardan beklemektedirler.

İşte aşk duası da tam bu noktada kişilerin çaresizliklerini karşı aradıkları çareler için uyguladıkları yöntemler arasında yer almaktadır. Dua etmek olumsuz bir durum olmadığından kişiler herhangi bir şekilde iyi niyetli olarak ettikleri takdirde günaha girmemektedirler. Özellikle dua dışında kalan ve dinen aykırı yöntemlere başvurmak yerine kişilerin en masum uygulayabilecekleri yöntem aşk duası olmaktadır.

Aşk Duası Nasıl Yapılır?

Aşk duası üzerine araştırma yapan kişiler özellikle bu duanın nasıl yapıldığını merak etmektedirler. Aşk duaları kişilerin sevgilerine karşılık bulabilmeleri için tanrılarına dileklerini ulaştıran araçlar olarak kabul edildiğinden dua edilirken Bazı önemli kurallara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Özellikle bu kurallar içerisinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus hakkında kişiler internet üzerinden veya bizzat dine hâkim olan kişiler aracılığıyla aşk duası nasıl yapılır? sorusunun cevabını aramaktadırlar.

Bu hususta aşk duası etmeden önce kişilerin mutlaka iyi niyetler ile bu duayı etmeleri gerektiğini unutmamaları gerekmektedir. Çünkü tanrı kötü niyetli edilen duaları ve karşı tarafın mutsuzluğu için edilen duaları kabul etmemektedir.

Bunun yanı sıra kişilerin aşk duasını pazartesi ve salı olarak 2 gün arka arkaya etmeleri gerekmekte olup bu günler boyunca niyetleri ile birlikte 3 aşamada dualarını tamamlayabilirler.

İlk olarak pazartesi sabah ezanı okunmadan önce kişilerin sessiz bir ortamda aşk duası için niyet etmeleri gerekmektedir. Niyet sırasında kişilerin rahatsız edilmemesi en önemli kuralları arasında yer almaktadır. Kişiler niyetlerini tamamladıktan sonra kıbleye dönerek 21 kez besmele çekmelidir.

Besmele sırasında mutlaka duayı hangi amaç ve hangi niyet ile yapacaksanız mutlaka aklınızdan amacınızı ve niyetinizi geçirmeniz gerekmektedir.

Kalp ile niyet edilen dualar doğru şekilde ulaşmaktadır. Niyetini tamamlayan kişi daha sonra diz üstü yere çökerek gerekli olan sureyi okumalı ve en önemlisi bu dua ve sure okunurken Allah’ın varlığına ve gücüne gerçekten inanıyor olunması gerekmektedir.

7 kez dua okunduktan sonra kişi bulmuş olduğu aşk duasını yapmasa gerekmektedir. Bu duada okunduktan sonra toplamda 21 kez Ya Vedud duası okunarak bu aşamada tamamlanmalıdır. Bu duayı da okuduktan sonra yeniden aşk duası okunduğunda aşk duası tamamlanmış olmaktadır.

Salı günü de aynı şekilde tüm aşamalar düzenli olarak atlanmadan gerçekleştirildikten sonra aşk duası tamamen tamamlanmış olur. Ancak dua okumadan önce mutlaka abdestli olunması gerektiği için kişilerin abdest almayı unutmamaları gerekmektedir.

Aşk Duası Etkileri

Aşk duası edecek olan kişiler en çok aşk duası etkileri konusunu merak etmektedir. Aşk duası okunduktan sonra neler olacağı ve hangi etkiler ile karşı karşıya kalınacağı yanı sıra kişinin başına kötü bir şey gelip gelmeyeceği de merak konusu olmaktadır.

Bu dua ile kişiler iyi niyetli oldukları müddetçe dualarının karşılıklarını bulup evlilik, arkadaşlık, sevgililik gibi duygular ile karşı karşıya kalacaklardır. Özellikle bu duanın en büyük etkisi insanların sevdikleri kişiler tarafından kendilerine ölene kadar âşık olmalarıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Güvenilir Medyum Yorumları 2023 Tüm hakları saklıdır.