Bağlama Duası

128
Baglama Duasi min
Bağlama Duası

Temiz kalple edilen her dua Allah’a ulaşmakta olup kabul edilmektedir. Bilindiği üzere Allah ile iletişim kurabilmenin en geçerli ve en doğru yolu dua etmektir. Sevdiğimiz kişilerin bizlere daha çok bağlanması ve bizleri bizim onları sevdiğimiz kadar sevmeleri hemen hemen herkesin istediği en önemli konudur.

MEDYUM YORUMLARINI OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

Bağlama duası edilerek bizleri sevmesini istediğimiz kişilerin bizleri sevmesini Allah’tan dileyebilir ve en temiz duygularla ettiğimiz duaların kabul edilmesini bekleyebiliriz. aşk insanlık tarihi boyunca her alanda yer alan en önemli duygular arasında yer almaktadır. Tarihte, coğrafyada, doğada veya insana ait tüm duygularda aşk en belirleyici faktörü oynamaktadır. 

İnsanların hayatlarını devam ettirebilmeleri için hayatlarının önemli kısmını kapsayan aşkı bulmaları gerekmektedir. Reddedilmekten veya sevdiği kişi tarafından aynı şekilde sevilmeyen kişilerin hissettikleri korku, hüzün ve acı onları çeşitli yöntemlere itmektedir. Özellikle bu çareler arasında kişilerin Allah’a başvurmaları en geçerli ve en doğru çareler arasında yer almaktadır.

Bağlama duası olarak bilinen bu çare ile aslında duanın insanlık tarihi kadar eskiye dayandığını bilerek varlığını kabul etmek gerekir. Bağlama duası yıllar boyunca çeşitli olarak evrime uğramış ve dönemin şartlarına göre gelişmeler göstererek günümüze kadar ulaşmıştır.

Bağlama duası deyince sadece akla tek bir dua gelmemeli çünkü bunca sene içerisinde dualar farklı farklı ortaya çıkmış ve çeşitlilik kazanmıştır. insanlar sevdiklerinin kendilerine onları sevdikleri gibi sevmeleri için ve onlar ile mutlu bir yuva kurmak için birçok farklı dua çeşidini denemektedir.

Genellikle insan ilişkileri ve içerisinde aşkı barındıran duygular için binlerce dua bulunmakta olup genellikle en çok tercih edilen dualar bağlama duaları olmaktadır.

Bağlama Duası Nedir?

Bağlama duası nedir? Sorusu birçok kişi tarafından sıkça merak edilmekte olup oldukça fazla araştırılan dualar arasında yer almaktadır. Özellikle bazı kişiler hayatlarında bulunmasını istediği kişiler için bağlama duası etmek istemekte ve bu nedenle de bu dua üzerine araştırma yapmaktadır.

Var olduğumuz ilk zamandan beri sürekli olarak beklediğimiz en temel duygu aşk duygusu olup aynı zamanda aşkı bulduğumuz kişilerin bizlere karşı da aynı duyguları beslemesi olmaktadır.

Karşı taraftan beklenen duygular içerisinde aşk, güven, sadakat ve aile olmak beklenmektedir. Ancak bazen bu beklentiler boşa çıkartılabilmekte veya aynı şekilde karşılık bulmaya bilmektedir. Ancak insanların doğası gereği vazgeçmek bulunmadığından karşılık alamayan kişiler geri adım atmamış ve bu isteklerini en büyük yaratıcıdan dilemek için dua bulmuşlardır.

Bağlama duası olarak bilinen bu dua kişiye beklediği aşkı bulma, aile kurma ve mutlu olma imkânı sunmakta olup en önemlisi de kişinin aşkına karşılık bulmasına yardımcı olmaktadır. Ancak yine belirtmek gerekirse dualar sadece bir iletişim aracı olup kişiler isteklerini tanrıdan dileyerek aslında onlardan bu ödülü almaktadırlar.

İnternet üzerinde birçok farklı dua bulunsa da bu duaların olumlu yönlerinin bulunduğu kader olumsuz yönleri de bulunmaktadır. Kişiler sevdikleri insanların kendilerine aşk ve sevgiyle bağlı olmalarını istemekte ve bu durum söz konusu olmadığında bazı dualar ile bekledikleri aşkı ve bağlılığı elde etmek istemektedirler.

Birini Kendine Bağlamak İçin En Etkili Dua Nedir?

Birini kendine bağlamak için en etkili dua bağlama duası olarak kabul edilmektedir. Birini kendine bağlamak insanlık tarihi boyunca en önemli ihtiyaç arasında yer almaktadır.

Günümüzde en fazla talep gören bağlama duası ile kişiler sevgilerinin karşılıklarını bulmaya çalışmaktadırlar. Ancak insanların bağlama duası ederken mutlaka önemli kuralları bilmeleri ve bu kuralları uygulamaları gerekmektedir. Kurallara uyulmadı müddetçe dualar kabul olmamakta veya istenilen sonuç elde edilememektedir.

Bağlama duası ederken kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli kural niyet olmaktadır. Kişiler bu dualarını ederken mutlaka iyi niyetli olarak etmeleri gerekmekte olup karşı tarafa karşı herhangi BİR kötü niyet beslemiyor olmaları gerekmektedir. Çünkü dualar iyi insanların ödüllendirilmesini sağlarken kötü insanların kötü emellerine gerçekleştirmeli beni engellemek amacı gitmektedirler.

Sırf intikam için bağlama duası edildiğinde bu dualar kabul edilmemekte bu nedenle de tanrıdan istediklerinizi talep ederken temiz ve kalpten iyi niyetli dualarınızı etmeniz gerekmektedir. Duaların kabul edilmesi Allah’ın takdirinde olup kişilerin iyi niyetli ettikleri dualar mutlaka yerine ulaşmaktadır.

Bunun yanı sıra kişilerin bağlama duası ederken mutlaka gece sabaha karşı ve kıbleye dönük BİR şekilde gözleri kapalı olarak dua etmeleri gerekmektedir.

Kuvvetli Bağlama Duası

İnsanlar genellikle doğaları gereği istedikleri şeyleri hayal ederken en kısa sürede olmalarını istemekte ve bu nedenle de en kolay yöntemi ve en kesin yöntemi araştırmaktadırlar. Özellikle kimse hayatında bulunmasını istediği kişinin hayatına 3 veya 5 sene sonra girmesine değil şu anda hemen gelmesini istemekte bu nedenle de kuvvetli bağlama duası arayışına girmektedir.

Özellikle zaman denen kavram isteklerimiz veya duygularımız için kabul görür bir etmen olmayıp mümkün olduğunca en kısa sürede gerçekleşmesi istenmektedir. Bazı duyguların zamanı veya zamana karşı tahammülü bulunmamakta olup genellikle aşk bu duygular içerisinde ilk sırada yer almaktadır.

Bu nedenle de kuvvetli bağlama duası yaparak birçok kişi hedefledikleri aşka ve bağlılığa en kısa sürede ulaşmayı hedeflemektedir.

Yazıyı değerlendir!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Güvenilir Medyum Yorumları 2023 Tüm hakları saklıdır.