Büyü Nedir, Neden Büyü Yaptırılır?

buyu
Büyü Nedir, Neden Büyü Yaptırılır? 2

Büyü Nedir, Neden Büyü Yaptırılır konuları özellikle de son zamanlarda daha ilgi çekici bir hale gelmeyi başarmıştır. Büyü; insanlara tamamı ile kendi iradeleri dışında bir şey yaptırmak için kullanılan yöntemlerin tümüne verilen toplu bir terimdir. Büyü bir ritüeldir. Buradaki amaç, kişinin bir ritüel gerçekleştirmesini sağlamak ve gönüllü olarak yapamadığı bir şeyi birisine yaptırmaktır. Genelde insanlar çaresiz kaldıklarında bu yöntemlere başvururlar. Büyü, enerjik bir varlık, cin veya ruh tarafından gerçekleştirilen tamamen enerjik bir olaydır.

Büyü Nedir, Neden Büyü Yaptırılır konusunda insanları büyü çeşitlerine yönlendirmek için birçok neden var. İnsanlar birinin gönüllü olarak yapamadıklarını yapmasına izin vermek için bu yönteme güveniyorlar. Sevdiği birine aşık olduğu, gidiş-dönüş yapamadığı, çatışan biriyle barıştığı, biri tarafından kötü muamele gördüğü, oyunculuk yaptığı, evlendiği, çalıştığı ve etkilenmiş bir insan haline geldiği bir ortamda çare olarak büyüler görülüyor. Bu yüzden insanlar büyü çeşitlerine güveniyor.

Büyü Nedir?

Büyü Nedir konusuna baktığımızda büyü, “doğaüstü gizli güçlerle ilişki kurarak ya da kendi içlerinde gizli güçleri olduğuna inanılan doğal nesneleri kullanarak ya da koruyucu sonuçlar üretmek için yapılan eylemlerle” zararlı ve faydalıdır. Büyünün en temel özelliği, kutsalla hiçbir ilgisi olmaması ve ahlaki bir amacı olmamasıdır. Temel amacı her zaman kar etmektir. Büyünün temel amaçları avlanmak, balık tutmak, hayvan yetiştirmek, düşmanları yenmek, yaralamak veya öldürmek, çocukları, mahsulleri, malları yenilemek, kadınları elde etmek, hastalıkları, yani bitkileri, hayvanları, insanları, doğa olaylarını ortadan kaldırmaktır.

Büyü Nedir noktasında kimisi her türlü sıkıntıdan, maddi beklentilerden, okuldan, işten, ailevi sorunlardan, ruh sağlığı sorunlarından kurtulmak için falcıların, medyumların, hocaların kapılarını aralar. Bunun en yaygın nedenlerinden biri, insanımızın gerçekten karamsar olmasıdır. Derin bir karamsarlık ve umutsuzluk içindeler, bu da onlara “Büyülenmiş olmalıyım” hissini veriyor. Hayatta olağan zorluklarla karşılaşsalar bile bunu düşmanlarından bazılarının bir şekilde üzerlerine büyü yapmasına ve bir yere tılsım saklamasına bağlıyorlar.

Büyünün Tarihsel Gelişimi

Büyünün Tarihsel Gelişimi konusuna bakıldığında önce Hart ve Maruto meleklerini görürsünüz. Buna kanadı kırık melek veya düşmüş melek denir. Bu melekler yeryüzüne ilk indiklerinde, insanlara bu şekilde hastaları iyileştirmeyi ve insanlar arasındaki sorunları çözmeyi öğrettiklerini gördüler. Sonra insanlar şeytana itaat edip büyü yaparak onları hasta ve birbirlerine düşman edince, sihrin Yüce Yaratıcı tarafından tüm monoteizmlerde yasaklandığı ortaya çıkıyor.

Büyünün Tarihsel Gelişimi konusunda dünyadaki ilk beyaz büyü şifa büyüsüdür. Gerçekleştirilen ilk siyah sanat, ayırma ve soğutma büyüsüydü. Bu büyü çiftler tarafından yapıldığı için yapılması yasaktır. Sihri öğrenen ilk toplum Yahudi topluluğuydu. Bu bağlamda rivayete göre (en iyisini Allah-u Teala Hazretleri bilir) İslam peygamberi Hazreti Muhammed (sav)’e verilen bir hastalık büyüsüne rastlıyoruz. Bu ayet şeklinde karşımıza çıkıyor. Bu büyü Peygamber’i hasta etti ve yatağa düştü. Allah Cebrail’in meleğini ona göndererek büyünün yerini bildirmiştir ve o bir peygamberdir. Hazreti Ali (Radıyallahu Anh)’yi arar ve ona sihrin nerede olduğunu söyler. Sihirli şekil, hurma çekirdeğinin etrafına sarılmış saçtır. Bu hurma çekirdeği bir kuyuya atıldı. Büyüler yasaktır ama yine de insanların ilgisini çeken bir gizli ilimdir. Simya adı verilen bu ilim cadılar, medyumlar, hocalar ve falcılar gibi kişiler tarafından uygulanmaya devam etmektedir.

Büyü Çeşitleri Neler?

Büyü Çeşitleri Neler noktasında büyüler, yaratılış ve amaçlarına göre genellikle iki kısımda incelenir. Bu büyülere beyaz büyüler ve kara büyüler denir. Beyaz büyü; insanların yararına kullanılan ve kimseye zarar verme amacı taşımayan büyülerdir. Bu büyüler genellikle; Bağlama büyüleri, aşk büyüleri, aşk büyüleri gibi çiftler arasında kullanılır. Bu büyülere zararsız büyüler olduğu için beyaz büyü denir.

Büyü Çeşitleri Neler noktasında öne çıkan bir diğer çeşit ise kara büyülerdir. Kara büyüler genellikle olumsuz amaçlar ile tercih edilir. Uygun yöntemler ile yapıldığında etkileri kısa sürede gözlemlenebilir.

Kara Büyü Nedir?

Kara Büyü Nedir konusuna gelince adından da anlaşılacağı gibi kara büyü, kötü amaçlar ile gerçekleştirilen karanlık büyüdür. Bu büyüler insanları ayırmak, psikolojilerini karıştırmak, hasta etmek, incitmek için kullanılan büyülerdir. Rahip büyüsü, ölüm büyüsü, kesme ve soğutma büyüleri ve vudu büyüsü gibi büyüler kara büyü sınıfına giren büyülerdir.

Kara Büyü Nedir konusunu çok sık merak eden kişiler bilmelidir ki bu büyülerin etkileri çok güçlü olduğundan yaptırılmadan önce mutlaka etraflıca düşünülmeli ve net bir karar verilmelidir. Aksi taktirde ilerde bir pişmanlık durumu söz konusu olabilir.

Herkes Büyü Yapabilir mi?

Herkes Büyü Yapabilir mi sorusunun cevabı kesinlikle hayır şeklinde olacaktır. Sihri kullanmak, büyü yapabilmek için derin bilimsel bilgiye, deneyime ve duru görüye ihtiyacınız var. Büyü = ruh. Şeytanın davetinizi kabul etmesi için ne yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Bununla birlikte, büyüler çok tehlikeli bir işlemdir. İşlemin sonunda kapıyı açmanız ve davet ettiğiniz ruhları geri göndermeniz gerekiyor.

Herkes Büyü Yapabilir mi konusunda bir işlemde hata yaparsanız kapı kapanır ve buraya gelen hayaletler kalır. Burada kalan hayaletler kesinlikle sizi rahatsız edecek. Cin salgını zihinsel bozulmaya, sağlık sorunlarına ve hatta ölüme neden olabilir. Bu nedenle, büyü ve muska kelimelerinde kullanılan tüm malzemeyi bilseniz bile bu görevi kendiniz denemeyin. Bu nedenle kişilerin medyumlardan yardım almaya karar verdiğinde gerekli araştırmaları yapması da gerekli olur.

Büyü Nasıl Bozulur?

Büyü Nasıl Bozulur noktasında tekrardan büyülerin ak büyüler ve kara büyüler şeklinde ikiye ayrılmakta olduğunu hatırlatmakta fayda var. Bu büyüler adeta zehir ve panzehir gibidir. Bir büyünün kilidini açmadan önce, o kişide hangi büyünün olduğunu belirlemeli ve bu büyünün kilidini açmak için uygun yöntemi kullanmalısınız.

Büyü Nasıl Bozulur konusunda sizlerin ayrıca deneyim ve bilgi sahibi olan, araç ve yöntemleri en uygun şekilde kullanabilen medyumlardan destek alması gereklidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Güvenilir Medyum Yorumları 2023 Tüm hakları saklıdır.