Medyumların Sık Kullandığı İfadeler Neler?

medyumlar min 1
Medyumlar

Medyumların Sık Kullandığı İfadeler Neler sorusu sık sık merak edilmekte, kişiler kendilerini bir aldatmacanın içerisinde bulmak ve yanlış kişilere güvenmek istememektedirler. Hepimiz geleceğimizi öngören ve bize onun hakkında bir şeyler öğreten biriyle mutlaka karşı karşıya gelmişizdir. O kişi içtiğimiz kahveden geleceğimizi hakkında yorumlarda bulunabilir, çeşitli büyüler yapabilir ve elimizdeki çizgiler ile bize gelecek analizleri sunabilir. Bununla birlikte, hepsi neredeyse bir ortak özelliği paylaşır. Doğrudan İngilizce’den Türkçe’ye “soğuk okuma” olarak çevrilebilen bilinçli veya bilinçsiz tekniklerin kazanılması medyumların hemen hemen çoğunda görülen bir durumdur. 

Medyumlar Hangi İfadeleri Sıklıkla Kullanır?

Medyumların Sık Kullandığı İfadeler Neler noktasında öne çıkan soğuk okuma kavramı; medyumların gerekli bilgileri toplayarak sanki hiçbir şey bilmiyormuş gibi davranmasıdır. Kahve özelliğimizi gören akrabalarımız, bazı astrologlar, medyumlar ve kuantum bilgeleri gerçekten de onların doğaüstü güçleri olduğuna inanıyorlar. Bu saf ve iyi niyetli insanlar, müşterileri ve arkadaşları kadar  doğru tahminlerden etkilenirler.  Soğuk okuma tekniklerine hakim olanlar sadece beden diline bakarlar ve giyim, dil, yaş, cinsiyet ve hatta saç modellerini inceleyip analiz ederler ve hiç tanımadıkları insanlar hakkında çok fazla bilgi verirler. Genel olarak, çok çeşitli toplumları kapsayan çok yaygın ve çok olası bir ifadeyle başlar: B. “Yakınlarda ziyaretçiler var”, “D harfi gibi geliyor”. Hedeften alınan tepkileri kullanarak doğru tahminleri daha isabetli yapmaları sizi yanlış tahminlerden hızla uzaklaştıracaktır. Okuyucu, spontane hedefini bulduktan sonra “çengelleme” dediğimiz şeyi harekete geçirir. Okuyucular, “Yakınlarda bir ziyaretçi gördüm” ve “Aralık hakkında bir şeyler hissettim” gibi yaygın ifadelere güveniyorlar. Bu, okuyucunun pozitif veya negatif bir sinyal veya ifadeyi ilerletmek için bir yol seçmesine izin verir. Örneğin hedef “kızım Aralık’ta doğdu” derse, “evet tamam” der ve ilk cevabın açtığı yola devam eder.

Medyum Kavramları

Medyum Kavramları özelliklerine ve karşıladıkları ifadelere göre değişkenlik gösterir. Ancak tüm bu kavramlar genel konuları kapsamakta olduğu için tüm medyumlar tarafından kullanılır. 

Medyum Kavramları arasında nazar, büyü, muska, harikulade, beduh gibi kavramlar bulunur. Farkında olunduğu üzere bu kavramlar yalnızca medyumlar arasında kullanılır. Bizler günlük hayatımızda bu kavramları cümle içerisinde kullanmayı pek tercih etmeyiz. 

Medyumlukta Bilinmesi Gerekenler

Medyumlukta Bilinmesi Gerekenler konusuna gelince medyumlardan bahsetmekte fayda var. Bir medyum, hem bu dünyayla hem de ruhlar dünyası ile veya canlılar ile ruhlar arasında temas halinde olan biri olarak tanımlanabilir. Medyum kelimesi dilimize Latince “orta” kelimesinden miras kalmıştır. Bu kelimeden yola çıkarak medyumun dünya ile manevi dünya arasında bir aracı olduğunu söyleyebiliriz. Bir kahin, gözlerini açan kişidir. Bu şekilde insanlar, yaşamları ve kişilikleri hakkında duygu ve bilgilere sahip olurlar. Bu yetenek medyumların gücüdür ve güçlerini asla kötülük için kullanmazlar. Gerçek medyumlar geleceği görmekte ısrar etmezler. Kendilerini “falcılar” olarak sunan sahte medyumların aksine, yalnızca ruhsal varlıklarla temas halinde olan medyumlar gelecek hakkında konuşabilir.

Medyumlukta Bilinmesi Gerekenler noktasında medyum olmak için eğitim veya yetenek yok. Bu bir meslek olarak değil, manevi bir hizmet olarak görülmelidir.   Doğuştan psişik yeteneklere sahip olan ve bunları gösterebilen ve uygulayabilen herkes bir medyum olabilir. Tabii ki etkinlik doğuştan gelen yeteneklerle bitmiyor ve bu yeteneklerin doğru kullanılması çok önemli. Yetenekleri olup da bu yeteneklerini doğru kullanamayan insanlar hem kendilerine hem de hizmet ettikleri kişilere zarar verirler. Bunun nedeni, yeteneklerini ve güçlerini kontrol edemeyen medyumların, güçlerini kötü şeyler için kullanmalarına izin veren kötü ruhlar tarafından rahatsız edilmeleridir.  Nasıl medyum olunur sorusuna, bu kişilerin gözlerinin açık ve altıncı hislerinin oldukça güçlü olması gerektiğini de eklemek gerekir. İnsanlar hakkında net bir vizyona sahip olan medyumlar, güçlerini kullanmakta çok daha iyidir. Medyumların ruhsal varlıklarla bağlantı kurması gerekir. Çünkü medyum dediğimiz insanlar, içinde yaşadığımız dünya ile dünyanın geri kalanı arasında bir ağ görevi görür. Manevi yeteneklere sahip bu medyalar, bu dünyada var olan ruhani varlıklarla iletişim kurar, başka bir dünyaya seyahat yalanı hiçbir şekilde doğru değildir. Kısacası aracılık yapıyorlar.

Medyum Âlemine Ait Terimler

Medyum Âlemine Ait Terimler söz konusu olduğunda pek çok terimden bahsetmek mümkün oluyor. Bu terimler arasında en çok karşılaşılmakta olan terim ise “büyü”. Tüm dinlerin yasakladığı, maddi veya manevi zenginlik peşinde koşan ve başkalarına zarar vermek isteyenlerin uyguladığı doğaüstü ve kötü bir yöntemdir. İnsanlık tarihi kadar eskidir. İlk kim ve nasıl yaptı bilinmemektedir. Tüm tek tanrılı dinlerde büyü yapmak veya büyü yaptırmak yasaktır. İslam’da sihir haramdır ve onu kullananlar lanetlidir.  Büyü, geçmişten günümüze kadar gelen bir uygulamadır. Eskiden sihir kullanan kişilere büyücü ve cadı denilirken günümüzde medyum, psişik gibi isimler kullanılmaktadır. İşlem genel olarak aynıdır. Her zaman başkalarının yararına başkalarını incitmekten ibarettir. Bazı durumlarda eşlerin ve kocaların da kendilerine bağlama büyüleri yaptıkları görülmüştür ancak bu da bir günahtır ve kesinlikle yasaktır.

Medyumların Kullandığı Terimler

Medyumların Kullandığı Terimler noktasında karşılaşılan daha farklı pek çok terim vardır. Tılsım: Etkileşime giren ve pasif dünya kuvvetlerini etkiler. Aktif göksel kuvvetlerden bahseden sanal bilimdir. Azaim: Cin ve şeytanın tabiiyetini öğrettiği söylenen bir bilimdir. Harikulade: Belirli bir zamanda doğal akışı bozan doğaüstü bir olay için kullanılan bir terim. Beduh: Antik muskaya verilen isimdir. Muska;  İnsanları kötü güçlerin etkilerinden korunmasına vesile olduğu inanılan çeşitli şekillerdeki nesnelere ve hareketli nesnelere verilen bir terimdir. Nazar: kıskançlık ve haset içeren bir şeye zarar verecek şekilde bakanları etkiler. Rukye: hastalığı ve kötülüğü korumak ve ortadan kaldırmak için dua etmek veya üflemek anlamına gelen bir kelimedir.

Medyum Ne Demek?

Medyum Ne demek soruları bugün, ruhsal süreçleriyle ilgili yardıma ihtiyacı olan insanlar tarafından bir inceleme nesnesi haline geliyor. İnsanlar sihirleri olduğunu düşünürler, bu yüzden onları incelemek için medyumların yardımına başvururlar. 

Türkiye'nin En Ünlü Medyumu Kim?

Türkiye’nin en ünlü medyumu kim merak ediyorsanız mutlaka web sitemizde ki yorumları okumalısınız. Türkiye’de ki en ünlü medyumun kim olduğunu tavsiyeler ve şikayetler üzerine analiz edebilir ve karar verebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Güvenilir Medyum Yorumları 2023 Tüm hakları saklıdır.