Yahudi Medyumlar Hakkında Gerçekler

yahudi medyumlar 1
Yahudi Medyumlar Hakkında Gerçekler

Yahudi medyumlar hakkında bilmeniz gereken tüm gerçekler bu yazımızda saklı. Tarihin ilk zamanlarında yaşamakta olan Yahudiler kendilerine ilk kutsal kitap inen topluluktur. Ancak o dönemlerde Allah tarafından sevilen kullar olarak ifade edilen Yahudiler indirilen kitapta bahsedilen veya buna benzerlikle uymayan yanlışlar yapmaları sonucunda lanetlenmişlerdir. Lanetin kıyametin sonuna kadar devam edeceği düşünülmektedir.

MEDYUM YORUMLARINI OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

Yahudi Medyumlar

Yahudi medyumlar ise Yahudiliğin lanetlenmiş olduğu düşünülse de güvenilir olarak kabul edilmektedirler. Rivayete göre ki bu çok itilaflı bir konu bu sebeple bu konu kaynak olarak alınmamalıdır; büyü ilk başta Harut ve Marut isimli melekler tarafından ilk kutsal kitabın indirildiği Yahudilere ulaşmıştır ve öğrenilmiştir. Ancak Yahudilerin büyüyü kötüye kullanması sonucunda büyü lanetli olarak ifade edilmiştir. Yahudi medyumların güvenilir olması durumu da buradan ortaya çıkmaktadır. Tarihte ilk büyüyü öğrenen topluluk Yahudiler olmuştur üstelik büyücüler ve medyumlar tarihte ilk kez ortaya çıkmışlardır. 

Yahudi Medyumlara Nasıl Ulaşırım?

Yahudi medyumlara nasıl ulaşırım sorusunu sorarken dikkat edilmesi gereken, çalışmakta ve insanlara yardım etmekte olan bu Yahudi medyumların gerçekten de Yahudi olup olmadığıdır. Şu an Türkiye’de çalışan birçok Yahudi medyum vardır. Bu noktada Yahudi medyumlara ulaşmak için insanların yapmış olduğu yorumlara dikkat edilmesi oldukça önem arz eder. İlk yapılması gereken güvenilir bir medyuma ulaşmak amacıyla oluşturulmuş olan birçok internet sitesi bulunmaktadır. Bu sitelerden araştırmalar yapılması sonucunda, yorumlar dahilinde en güvenilir olanı seçilebilir ve ulaşılmak istenen medyumla iletişime geçilebilir. Özellikle dikkat edilmesi gereken nokta sahtekâr medyumların ağına düşmemektir. Bu noktada birçok internet sitesi üzerinden araştırtma yapılması, daha sonrasında eğer medyumun sitesi varsa orada bulunan yorumlar ve makalelere bakılması faydalı olacaktır. 

Yahudi Medyumlar İletişim

Yahudi medyumlar iletişim araştırmalarında bahsedilen diğer dikkat edilmesi gerekenlerin dışında Yahudi bir medyumun Musevi olup olmadığına bakılmasının gerekliliğidir. Burada dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise medyumun sizinle konuşma tarzı ve kendi sitesinde bulunan bilgilerin ne kadar kaliteli olduğudur. Tüm araştırmalar yapıldıktan sonra kolaylıkla Yahudi bir medyuma ulaşmak mümkün olacaktır. Herkesin kolay bir şekilde ulaşım sağlaması ve rahatlıkla büyü gibi işlemlerini yaptırmaları mümkündür. 

Yahudi Medyumlar Neler Yapar?

Yahudi medyumlar neler yapar kısmına gelindiğinde ise büyülerin ne çeşitlerde olduğunun anlaşılması gerekmektedir. Genellikle medyumların yaptığı büyülerin iki çeşidi bulunmaktadır. Bu noktada yapılan büyüler insanların birleştirilmesini sağlayan bağlama büyüleri ve barışmaları üzerine yapılan büyülerdir. Bunlara ak büyüler ismi verilmektedir . Bir de bunların tam tersi olan insanların aralarını açmak amacıyla yapılan kara büyüler bulunmaktadır. Bu iki tarz büyüyü en iyi anlamda yapabilen medyumlar Yahudi medyumlardır. Yukarıda belirtildiği üzere Yahudi toplumu büyü ile tanıştığında öncelikle onu kötüye kullanmışlardır. Kötüye kullanım ile bahsedilen Yahudi toplumları içerisinde yapılan kara büyülerdir. Yani burada altı çizilmesi gereken Yahudi medyumlar neler yapar ya da hangi büyüyü iyi yapar gibi sorular sorulduğunda kesinlikle kara büyüyü başarılı bir şekilde yapabiliyor oldukları söylenebilir. 

Yahudi Büyüsü

Yahudi büyüsü araştırmalarında yapılan büyülere tanıklık eden tarihi eserlerin dahi bulunduğu ortaya çıkarılmıştır. Yahudi medyumların özellikle Yahudi büyüsü olarak isimlendirdikleri kendi büyüleri bulunmaktadır. Yahudi büyüsü ile bilhassa seven çiftlerin bir daha bir araya gelemeyecek şekilde ayrılması amaçlanmaktadır. Seven çiftleri bir araya gelemeyecek şekilde ayıran bu Yahudi büyüsü, Yahudi toplumuna büyünün ulaşması sonucunda ilk yapılan büyülerden birisidir. Dolayısıyla tarihin ilk kara büyülerinden birisi olarak da ifade edilmektedir. Yahudi medyumlar seçilecek ise neler yapabiliyor oldukları hangi büyüler üzerinde uzmanlıkları bulunduğu oldukça önemlidir. Yahudi büyüsü tarihin eski dönemlerinden beri yapılıyor olması dolayısıyla en etkili büyülerden birisi konumundadır. Büyünün hazırlanabilmesi birkaç günü dahi bulabilmektedir. Yahudi büyüsü kara büyü olarak bilinse de Yahudi medyumlar aşk ve sevgi amacıyla da büyüler yapabilmektedir. Ritüellerde özellikle İbranice kelimeler ve dualar kullanılmaktadır. Yahudi dini Musevilik olduğu daha öncesinde bahsedilmişti. Buna ek olarak Yahudilerin İbranice dilini konuştukları da unutulmamalıdır. 

Yahudi Medyumlar Güvenilir mi?

Yahudi medyumlar büyü sırasında İbranice dualar ve tılsımlı sözcükler söylerler ve etkisinin gerçekleşmesi bazı büyülerde bir haftayı bulabilmektedir.  Yahudilere ilk kitap indirildiğinde kara büyü kullanımı sonucunda lanetlenmiş olsalar dahi o dönemlerde Yahudi büyüsü kullanımı çok da önemsenmemiştir. Bu noktadan beri Yahudi medyumlar kara büyü ile haşır neşir olmuşlardır. Büyülerini her seferinde farklı isimler ve uygulamalar adı altında uygulamışlardır ve bunların sonucunda ciddi bir bilimsel tartışmaya gidilmemiştir. Dolayısıyla yapılan büyüler ya da uygulamalar yasal kabul edilmiştir.  Yahudi medyumların çoğu daha öncesinden beri kullanılan büyülerin, tariflerin ya da uygulamaların bulunduğu bir kitap bulundururlar. Bu kitapta büyülerin tarifleri gibi detayların yanında büyülerin uygulandığı kişilere neler olduğuna kadar notlar bulunmaktadır. 

Yahudi Medyum Seçerken Dikkat Edilecekler

Yahudi medyum seçerken dikkat edilecekler kısmı da oldukça önemlidir. Yahudi medyumların köklü gelenekleri ve büyülerinin ne kadar etkili olduğundan bahsedilmişti. İnternetin eski dönemlere göre oldukça gelişmiş ve ulaşımının çok kolay olduğu bu dönemde kolay para kazanma yolu olarak gören kişiler tarafından sahte medyumluk ortaya çıkmıştır. 

Yahudi medyum seçerken dikkat edilecekler sahtekarlığa maruz kalınmaması adına şu şekildedir:

  • Yahudi toplumunun Musevi dinine mensup ve İbranice konuştukları daha öncesinde bahsedilmişti. Bu noktada en önemli dikkat edilmesi gerekenler arasında konuşulan medyumun İbranice diline bilip bilmediği olmalıdır. 
  • Bir diğer önemli nokta ise Yahudi medyumların, özellikle Türkiye’de bulunanlarının çift pasaportu olduğunun gözden kaçmaması gerekmektedir. Görüşülen medyuma güvenin sağlanması için diğer pasaportunun istenmesi mümkündür. 
  • İnternetin oldukça gelişmiş olduğu bir çağın da getirisiyle medyumların kendi siteleri ve kullanıcıların yorumlarına da kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Bu noktada kullanıcı yorumları ve medyumun kendi sitesinde bulunan bilgilerin kalitesine bakılması gerekmektedir.
  • Yahudi medyumlar genellikle kabala isimli ilim hakkında oldukça bilgililerdir. Ayrıca büyü hakkında her ne sorulursa sorulsun direkt olarak cevap verebilecek kapasitelerinin bulunması gerekmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Güvenilir Medyum Yorumları 2023 Tüm hakları saklıdır.